Hampshire Judo Association

Official website for the BJA Hampshire Judo Association.

Hampshire Closed 2015 – Results

THants Squad Patchhe results from the Hampshire Closed on 1st March 2015 are as follows:-

Girls

Under 28 Kgs

  1. Fareya Martin Scorpion
  2. Lisa Black Scorpion
  3. Beatrice Harrall Summit
  4. Iona McCluskey Fleming Park

Under 32 Kgs

  1. Freya Wong Holbrook
  2. Abigail Hunt Fleming Park
  3. Flora Sprague Portsmouth Grammar School

Under 40 Kgs

  1. Jessica Cragg Brighton Hill
  2. Ella Plummer Scorpion
  3. Rose Szymanski Fleming Park

Under 44 Kgs

  1. Sophie Halstead Paul Jones
  2. Christina Henderson Southern
  3. Jessica Richards Moonrakers
  4. Kayleigh Knight Crofton

Under 48 Kgs

  1. Isobel Pearce Fleming Park

Under 52 Kgs

  1. Merryn Gilby Summit

Under 57 Kgs

  1. Helen Forrest Moonrakers
  2. Rebackah Bisson Jersey

Under 63 Kgs

  1. Hayleigh Wheeler Holbrook
  2. Lucy Williams Osaka
  3. Rose Black Scorpion
  4. Isobel Hallen Moonrakers

Under 70 Kgs

  1. Jade Hunt Holbrook

Over 78 Kgs

  1. Rebecca Richards Moonrakers

Boys

Under 27 Kgs

  1. Robert Worsfield Osaka
  2. Oliver Wilkinson Brighton Hill
  3. Orion Grayston Eastleigh
  4. Luca Wong Holbrook

Under 30 Kgs

  1. Eric Mazzoni-Dalton Fleming Park
  2. Frankie Rickman Gosport
  3. Bradley Wood Moonrakers

 

Under 34 Kgs

 

  1. Cameron McIvor New Forest Park
  2. Matthew Grant Osaka
  3. Oscar Watts Fleming Park
  4. Adam Jones Fleming Park

 

Under 38 Kgs

 

  1. Benjamin Grist Osaka
  2. Daniel Grant Osaka
  3. Oliver Smith Southampton Samurai
  4. Ben Barnes Crofton

 

Under 42 Kgs

 

  1. Alex White Fleming Park
  2. Charlie Sprake Gosport
  3. Azhar Baree Court Lane
  4. Bradley Burge Priory

 

Under 46 Kgs

 

  1. Oliver Walters Gosport
  2. Ollie Theobald Gosport
  3. Hugh Stott   Moonrakers

 

Under 50 Kgs

 

  1. James Newell Matsumachi
  2. Callum Smith Winchester
  3. Rhys Gregory Summit
  4. Jamie Mesa   Holbrook

 

Under 55 Kgs

 

  1. Felix Yeats-Brown Winchester
  2. Matt Brimicombe Osaka
  3. James Pring  Southern
  4. Thomas Toledo-Brown Fleming Park

 

Under 60 Kgs

 

  1. Jordan Mazzoni-Dalton Fleming Park
  2. Thomas Worsfield Osaka
  3. Samuel Pearce Jersey
  4. Miles Pearce Eastleigh

 

Under 66 Kgs

 

  1. Mason Brockway Priory
  2. James Locke Winchester
  3. Stan Powell   Southern

 

Over 81 kgs

 

  1. Isaac Bridet Matsumachi

 

Women

 

Under 63 Kgs

 

  1. Emma Garside Matsumachi
  2. Eleanor Stephens AWE

 

Under 70 Kgs

 

  1. Amy Caig Crofton

 

Under 78 Kgs

 

  1. Letia Smith Fleming Park

 

Over 78 Kgs

 

  1. Ronda Crampton-Reid Gosport

 

Men

Under 60 Kgs

  1. Cameron Stott Moonrakers

Under 66 Kgs

  1. Estienne Herbert Osaka
  2. Sam Brimicombe Osaka
  3. Charles Tighe Winchester
  4. Phillip Levene Ringwood

Under 73 Kgs

  1. David Williams Ringwood
  2. Gary Anderson Meridian
  3. Didier di Maria Ringwood
  4. Sayed Ahmad Behbehani Matsumachi

Under 81 Kgs

  1. Ross Harmon Ringwood
  2. Alex Paske Army / Scorpion
  3. Adomas Puzelevicius Priory
  4. James Crompton Scorpion

Under 90 Kgs

  1. Sam Potts Gosport
  2. John Kunzi New Forest Park
  3. Nathan Harmon Ringwood
  4. Ben Maher Priory

Under 100 Kgs

  1. Tom Brown AWE
  2. Benjamin Gray Moonrakers

Over 100 Kgs

  1. Conor Murphy Bath
  2. Richard Giles Ringwood
  3. James Barclay-Clark AWE
  4. Roland Fugh Fleming Park

 

Thank you to everyone who entered and congratulations to the Winners.

Tags: ,


Hampshire Judo Calendar

Hampshire Judo Calendar

Newsletter Sign-up

Receive all the latest news via email.

FBFPowered by ®Google Feedburner

Upcoming Events

  1. High Wycombe Ne Waza competition

    July 15 @ 8:15 am - 4:00 pm
  2. Hampshire Dan Grading

    August 20 @ 9:30 am - 2:00 pm
  3. Hampshire Kyu Grade Cup

    September 30 @ 8:15 am - 4:00 pm
  4. Hampshire Dan Grading

    October 15 @ 9:30 am - 2:30 pm
  5. Hampshire Dan Grading

    December 17 @ 9:30 am - 2:00 pm